Góra Zielonczyn

Zacznę może od tego, że jestem fanem lokalnej turystyki. Jeździmy daleko, a nie znamy własnego podwórka, a jest co oglądać. O jednym z takich miejsc chiałbym wam właśnie napisać. W trakcie jednego z biwaków, dawno, dawno temu 🙂 trafiliśmy na górę Zielonczyn. Od tamtej pory raz na jakiś czas pojawiam się tam, gdy akurat jestem w pobliżu.

Wzgórze położone jest na południowy wschód od wsi o tej samej nazwie. Ma około 40 m wysokości, a na jego szczycie znajduje się punkt widokowy, oraz wieża przeciwpożarowa. 42,5 metrowa wieża została wybudowana w 2010 roku i w sezonie letnim jest dostępna dla turystów. Po uprzednim kontakcie telefonicznym (tel. 91 418 28 56) możemy wejść po 180 stalowych stopniach na znajdujący się na wysokości 34,3 m wysokości niższy poziom obserwacyjny. Nie jest to jednak miejsce dla osób o słabych nerwach, podłoga jest ażurowa i nawet bez lęku wysokości czuć pewien dyskomfort 🙂 . Warto zabrać ze sobą lornetkę, ponieważ bez niej wiele się nie zobaczy, wszystkie ciekawe obiekty znajdują się daleko. Bez lornetki obejrzymy głównie las, co widać na poniższej panoramie.

Oprócz wieży, na górze jest również punkt widokowy, nie wymagający wchodzenia po schodach. Widok, mimo, że zamknięty ramą z drzew, też jest całkiem ciekawy. Przy dobrej widoczności można dostrzec Police i Zalew Szczeciński. Urwisko nie jest zbyt strome, ale nie polecam przechodzenia na drugą stronę barierek. Możemy za to odpocząć sobie na ławkach przy stole.

[Not a valid template]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *